ثبت نام یک جلسه رایگان

لطفا نام و نام خانوادگی ولی را وارد کنید

لطفا نام و نام خانوادگی دانش‌آموز را وارد کنید

لطفا تلفن همراه ولی را وارد کنید

لطفا جنسیت دانش‌آموز را وارد کنید

لطفا مقطع تحصیلی دانش‌آموز را وارد کنید

برای شرکت در دوره داشتن لپ‌تاپ الزامی می‌باشد

 

در حال انتقال...

آموزش برنامه نویسی اسکرچ به کودکان

برنامه نویسی اسکرچ به طور ویژه برای کودکان و نوجوانان سنین 10 تا 11 سال طراحی شده است اما توسط افراد در سنین مختلف استفاده میشود. Scratch در یک محیط آموزشی ایمن و شاداب کودکان را به تفکر خلاقانه، استدلال های منطقی و همکاری با دوستان تشویق میکند.

عنوان پیشرفته
طول دوره
9 ماه
عنوان پیشرفته
پیش نیاز
اسکرچ
عنوان پیشرفته
بازه سنی
10 تا 11سال
عنوان پیشرفته
هزینه ماهانه
560,000 تومان

اسکرچ چیست؟

اسکرچ، بزرگترین انجمن برنامه نویسی کودکان در جهان و یک زبان برنامه نویسی با رابط بصری ساده است که به کودکان و نوجوانان اجازه می دهد داستان های دیجیتالی، بازی ها و انیمیشن هایی مبتنی بر ایده های خلاقانه خود بسازند. اسکرچ پلتفرمی برای ارائه آموزش و یادگیری خلاق است که توسط دانشگاه MIT ارائه شده و با بیش از 70 زبان پشتیبانی شده و در بیشتر از 200 کشور آموزش داده میشود.

در کلاس اسکرچ چه چیزی یاد میگیریم؟

کلاس اسکرچ یک محیط خلاقانه، سرگرم کننده و جذاب است! همانطور که کودکان همراه با آموزش اسکرچ، کد نویسی می آموزند و با پایه کدنویسی که تفکر کامپیوتری است آشنا می شوند، یاد می گیرند خلاقانه فکر کنند، برای حل مشکلات با دیگران همفکری و همکاری کنند و به طور سیستماتیک استدلال کنند. کودکان که درباره ساختن بازی ها و انیمیشن های موردعلاقه خود رویا پردازی میکردند و توانایی پیاده سازی این ایده ها را نداشتند، حال می توانند یک قدم در این مسیر بردارند و با کمک اسکرچ جامه عمل به ایده های خود بپوشانند.

نمونه بازی اسکرچ ساخته شده

کودکان با استفاده از اسکرچ می‌توانند بازی های متنوع و جدیدی طراحی کنند و بسازند. بازی اسکرچ، همچنین می تواند نمونه هایی از بازی های محبوب و مشهور ساخته شده در گذشته باشد. یکی از نمونه بازی های ساخته شده با اسکرچ توسط دانش آموزان یاسانی، بازی محبوب Fruit ninja است که می توانید این بازی اسکرچ را بصورت آنلاین بازی کنید و از قدرت برنامه نویسی اسکرچ در عین سادگی لذت ببرید.

دانلود اسکرچ 3

 

دانلود اسکرچ این امکان را به شما می دهد که در زمان عدم دسترسی به اینترنت نیز بتوانید به برنامه نویسی بپردازید. برای دانلود اسکرچ3 می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

 روند آموزش برنامه نویسی به کودکان هرچه در سنین پایین تر آغاز شود، تاثیرات ویژه ای در آینده آنها خواهد داشت. از این رو آکادمی یاسان به برگزاری کلاس آموزش اسکرچ و اسکرچ جونیور در ابتدای دوره ها می پردازد تا کودکان را از 9 سالگی با برنامه نویسی آشنا کند و تا انتهای این مسیر با دوره های آموزش برنامه نویسی همراه آنها خواهد بود تا از کودکان و نوجوانان این سرزمین نخبگانی آماده ورود به دانشگاه و بازار کار پرورش دهد. ثبت نام در دوره اسکرچ آکادمی یاسان سرمایه گذاری بلند مدت و همراه با مزایای بسیار برای کودکان است که دربردارنده ثمراتی بی نظیر در انتهای این مسیر برای کودکان شماست.

مراحل ثبت نام در دوره اسکرچ

آکادمی یاسان برای اطمینان خاطر مراجعان و همچنین تعیین سطح دانش آموزان در ابتدا جلسه ای رایگان را برای دانش آموزان در نظر گرفته است که با تکمیل فرم جلسه رایگان میتوانید در این جلسه شرکت کنید. پس از تکمیل فرم اطلاعات خواسته شده، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و در صورت وجود ابهام، به سوالات شما پاسخ خواهند داد و شما را راهنمایی خواهند کرد. تمامی این مراحل بصورت آنلاین و در سریعترین زمان صورت خواهند گرفت تا سریعا روند تبدیل کودکان شما به نخبگان آینده آغاز شود.

درباره اسکرچ بیشتر بدانید ...

سوالات متداول اسکرچ

برنامه نویسی اسکرچ مناسب چه سنی است؟

زبان برنامه نویسی اسکرچ برای آشنایی اولیه کودکان با مفاهیم کلی برنامه نویسی و در عین حال تقویت مهارت های نرم آنها طراحی شده است. سازندگان اسکرچ یادگیری این زبان برنامه نویسی را به کودکان و نوجوانان 8 تا 16 سال توصیه کرده اند و برای کودکانی در سنین پایین تر که مشتاق شروع برنامه نویسی هستند پلتفرمی ساده تر از اسکرچ با نام اسکرچ جونیور طراحی کرده اند. طبیعی است که در افراد و شرایط مختلف ممکن است این اعداد تغییر کنند اما در حالت کلی این شرایط برای آموزش اسکرچ در نظر گرفته شده است..

مراحل ثبت نام دوره اسکرچ

آکادمی یاسان برای اطمینان خاطر والدین از سطح بالای مربیان و دوره ها و همچنین تعیین سطح دانش آموزان در ابتدا جلسه ای رایگان را برای دانش آموزان برگزار می کند که ورود به این جلسه محدودیتی ندارد و تنها کافیست شما فرم جلسه رایگان را تکمیل کنید و منتظر بمانید تا در سریعترین زمان کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و شما را برای شرکت در این جلسات راهنمایی کنند.

آموزش گام به گام اسکرچ با یاسان

آموزش اسکرچ به کودکان و نوجوانان، در عین حال که از سادگی نسبی برخوردار است اما از آن جا که دانش آموزان این دوره در ابتدای مسیر یادگیری برنامه نویسی هستند، نیازمند رعایت نکات و قواعدی اساسی است. یکی از این قواعد آموزش گام به گام اسکرچ به کودکان است تا این آموزش ها تمام سطوح دانش آموزان را در برگیرند و دانش آموزی با گره های ذهنی وارد دوره های بعدی آکادمی یاسان نشود. از این رو آکادمی یاسان با استفاده از مربیان متخصص در این زمینه و همچنین بهره گیری از شیوه های آموزشی مدرن مورد استفاده در بهترین آموزشگاه های سراسر جهان به آموزش گام به گام اسکرچ به کودکان می پردازد.